نحوه به روزرسانی «Firefox»🤔🤔

            😍🤩 نگران نباشید راه حل همیشه کنار هر سوال🤩😍

بطور پیش فرض، فایرفاکس تنظیم شده است تا بطور خودکار خودش را بروزرسانی کند اما شما همیشه میتوانید یک بروزرسانی دستی انجام دهید. اینجا چگونگی انجام آن شرح داده شده:                              

به‌روزرسانی خودکار

 بصورت پیش فرض، فایرفاکس به‌گونه‌ای تنظیم شده است که به‌صورت خودکار برای به‌روزرسانی چک کند.

 1. هنگامی که یک به‌روزرسانی در دسترس است، پنجره‌ی به‌روزرسانی نرم افزار به‌صورت خودکار نمایش داده خواهد شد. این پنجره شامل یک لیستی از به‌روزرسانی‌ها برای اجزایی از فایرفاکس که روی سیستم شما نصب شده‌است می باشد. برای شروع به‌روز کردن نرم افزارتان، روی دکمه OK کلیک کنید. نسخه‌های جدید از هر به‌روزرسانی انتخاب شده دانلود و نصب خواهد شد.
 2. هنگامی که فرآیند نصب کامل شد، شما باید فایرفاکس را راه‌اندازی مجدد نمایید. برای بستن فایرفاکس و باز کردن مجدد آن، روی دکمه Done کلیک کنید.
 3. بعد از اینکه فایرفاکس راه‌اندازی مجدد شد، تمام نسخه‌های به‌روز شده اجزای فایرفاکس در دسترس خواهند بود.

در هر زمان، شما می توانید برای به‌روزرسانی چک کنید.

۱.برای چک کردن به‌روزرسانی فایرفاکس بصورت دستی، بر روی Help منوی در بالای پنجره فایرفاکسکلیک کنید، و گزینه‌ی Check for Updates…را انتخاب کنید.

 1. اگر به‌روزرسانی‌هایی در دسترس باشد، بر روی دکمه Get the New Version کلیک کنید تا فرآیند آغاز شود.
  • اگر به‌روزرسانی‌هایی در دسترس نباشد، بر روی دکمه Finish کلیک کنید تا پنجره بسته شود.
 1. هنگامی که فرآیند نصب کامل شد، شما باید فایرفاکس را راه‌اندازی مجدد نمایید. برای بستن فایرفاکس و باز کردن مجدد آن، بر روی دکمه Restart Firefox کلیک کنید.

پیکربندی تنظیمات به‌روزرسانی

شما می توانید فایرفاکس را تنظیم کنید تا بصورت خودکار برای به‌روزرسانی چک کند یا به‌روزرسانی خودکار را غیرفعال کنید.

 1. دکمه منو را کلیک کرده New Fx Menu و Options را انتخاب کنید.
 2. روی نمایه‌ی Advanced کلیک کنید.
 3. روی زبانه‌ی Update کلیک کنید. تنظیمات به‌روزرسانی خودکار نمایش داده می شود.
 4. گزینه‌های به‌روزرسانی:«چک کردن خودکار به‌روزرسانی برای به‌روزسانی‌ها به :انتخاب انواع اجزایی که شما دوست دارید فایرفاکس برای به‌روزرسانی چک کند. فایرفاکس می تواند برای به‌روزرسانی‌هایی برای نرم افزار فایرفاکس، هر افزونه نصب شده، و موتورهای جستجو به‌روزرسانی را چک کند.
  • برای اینکه چک کردن خودکار به‌روزرسانی را غیرفعال کرد، تمام سه انتخاب را از حالت انتخاب شده خارج کنید.
  • هنگامی که به‌روزرسانی‌هایی برای فایرفاکس پیدا شد: به همان نحوی که شما می خواهید تا فایرفاکس به‌روزرسانی‌های پیدا شده را مدیریت کند انتخاب کنید.
   • از من بپرس که من چه می خواهم انجام دهم:اگر خواستید به‌روزرسانی‌ها را دانلود و نصب کنید فایرفاکس به شما این اجازه را می دهد. اگر شما چیزی را انتخاب نکردید، شما در آینده می توانید آن‌ها را دانلود کنید.
   • بصورت خودکار به‌روزرسانی‌ها را دانلود و نصب کنید:فایرفاکس بصورت خودکار به‌روزرسانی‌ها را دانلود و نصب می‌کند. اگر شما مایل هستید به شما اطلاع داده شود که دانلودها افزونه‌های نصب شده را غیرفعال خواهد کرد، آن انتخاب را برگزینید.برای بررسی تاریخچه به‌روزرسانی‌هایی که دانلود و نصب شده‌اند، برروی Show Update History کلیک کنید.
   • صفحه about: preferences را ببندید. هر تغییری که شما خواهید داد به‌طور خودکار ذخیره خواهد شد.
   •  
   •         ممنونم از نگاه هاتون،علی یارتون،خدانگهدارتون

مقالات مرتبط

پاسخ